Pronumele și adjectivele posesive (Possessive pronouns and adjectives)

Dacă întâmpini dificultăți în ceea ce privește pronumele posesiv în engleză (possesive pronouns), atunci acest capitol îți va fi de mare folos.

Nu uita, funcția principală a pronumelui este acela de a înlocui un substantiv. Așadar, pronumele posesiv (possesive pronouns) în engleză va înlocui întreaga structură adjectiv posesiv+substantiv.

Accesează capitolul despre pronumele posesiv în engleză (possesive pronouns) și folosirea sa corectă și vei putea observa explicațiile și exemplele concrete oferite de profesorii noștri de engleză.

Pentru o bună înțelegere a pronumelui posesiv (possessive pronoun), am decis să îl prezentăm în contrast cu adjectivul posesiv (determiner - possesive adjective).

Diferențele și...