Plus adjectives

Una dintre cele mai comune greșeli pe care elevii (ți chiar studenții) o fac atunci când învață limba engleză este folosirea incorectă a prepozițiilor. Anumite adjective cer întotdeauna o prepoziție specială.

Dacă nu stăpânești acest capitol al materiei, profesorii noștri de limba engleză ți-au pregătit o „adjective plus preposition list”.

Fiecare explicație oferită pentru un „adjective plus preposition” este însoțită de un exemplu concret, simplu de înțeles.

Accesează capitolul nostru „Adjective plus preposition” și vei fi mai aproape de obținerea notelor dorite la limba engleză.

În ceea ce privește folosirea corectă a gramaticii limbii engleze, numite adjective/adjective vor fi și urmate obligatoriu de o prepoziție/preposition

Pentru a te ajuta să înțelegi acest aspect, profesorii noștri de limba engleză îți pun la dispoziție o listă cu cele mai populare „adjectives plus prepositions”.

...