Adjective terminate în -ed și -ing

De ce sunt adjectivele terminate în -ed și -ing o parte importantă a gramaticii limbii engleze? Ei bine, dacă vei cunoaște diferența dintre ”-ed vs. -ing adjectives”, vei știi cum poți exprima corect propriile sentimente sau caracteristicile unor obiecte/persoane.

Accesează capitolul despre „adjectives ending in -ed vs. -ing” și vei înțelege care este diferența dintre acestea. În plus, fiecare explicație este însoțită de un exemplu concret.

La sfârșitul capitolului despre adjectivele terminate în -ed și -ing vei primi și un pont care te va ajuta să testezi corectitudinea folosirii lor, util atunci când pregătești temele pentru școală sau vrei să studiezi pentru un examen de limba engleză.