Gramatică limba Engleză - Ghidul complet

Profesorii de Engleză cu care colaborăm lucrează la redactarea celui mai complex ghid pentru gramatica limbii Engleze. Acest ghid este menit să le folosească elevilor de liceu și nu numai, indiferent de problema gramaticală cu care se confruntă.

Accesând „Gramatică limba Engleză - Ghidul complet”, vei putea citi capitolele noastre atent structurate, dedicate gramaticii limbii Engleze.

Primul capitol complex pregătit de profesorii noștri este „Verbul în limba Engleză”. Aici poți observa:

• Informații generale despre timpurile verbale în Engleză;
  • Formare fiecărui timp verbal;
  • Exemple de folosire corectă a verbului.

În plus, în curând vei primi acces la capitole complete despre:

1. If clauses;
  2. Passive voice;
  3. The Noun;
  4. Articles;
  5. The Adjective;
  6. The use of Comma;
  7. Conjunctions;
  8. Linking words;
  9. Grammar Mistakes;
  10. Orice alt subiect poate ridicat probleme în ceea ce privește gramatica limbii Engleze.

Accesează acest eBook și vei avea un ajutor de nădejde pentru teme, teste, teze și chiar pentru examenul de Bacalaureat.

Gramatică limba Engleză - Ghidul complet

Produsul nu are încă un review - poți fi primul care înregistrează un review.