Evaluare Națională Matematică | Clasa a VIII-a | Simulare 2014

Dacă ești elev în clasa a VIII-a și ai emoții pentru examenul de la sfârșitul anului, știi că mai ai timp să te pregătești pentru proba de matematică din cadrul acestui examen.

Pentru a te ajuta să te pregătești cât mai bine pentru acest examen, te sfătuim să accesezi cu încredere acest material, pentru a vedea ce probleme au primit colegii tăi mai mari, în data de 19.02.2014, la simularea pentru Evaluarea Națională 2014. Menționăm faptul că aceste probleme sunt rezolvate complet și conform baremelor oficiale.

Acest material este împărțit astfel:

• Subiectul I;
  • Subiectul II;
  • Subiectul III.

La Subiectul I vei găsi probleme cu numere reale, rapoarte și proporții, intervale și mulțimi, elemente de geometrie plană și în spațiu, citirea unui tabel cu date numerice.

La Subiectul II vei avea de desenat o prismă dreaptă, de rezolvat ecuații, de reprezentat funcții și de calculat expresii.

La Subiectul III vei rezolva două probleme de geometrie: o problemă de geometrie plană și una de geometrie în spațiu.

Așadar, accesează cu încredere eBook-ul Evaluare Națională Matematică | Clasa a VIII-a | Simulare 2014, pentru a-ți verifica calculele și rezultatele cu cele propuse de către profesorii noștri de matematică.

Spor la învățat și baftă la Evaluarea Națională din acest an!

Evaluare Națională Matematică | Clasa a VIII-a | Simulare 2014

Produsul nu are încă un review - poți fi primul care înregistrează un review.