Gimnaziu

Până de curând, Liceunet a publicat exemple de nota 10, ghiduri practice și alte materiale ajutătoare pentru elevii de Liceu. Recent, profesorii noștri au început să pregătească materiale și pentru elevii de Gimnaziu.

Astfel, în secțiunea dedicată claselor 5-8 vei găsi:

Deoarece editorii și profesorii noștri încă lucrează la dezvoltarea categoriei dedicate învățământului gimnazial, pentru început, vei găsi ajutor pentru Evaluarea Națională la limba și literatura română și pentru Evaluarea Națională la matematică.

Citește următoarele ghiduri realizate de profesorii de matematică:

Iată câteva exemple de rezolvări de nota 10:

Limba și literatura română

Matematică

Examen Gimnaziu

În ceea ce privește examenul de la sfârșitul anilor de Gimnaziu, pe Liceunet vei găsi modele de rezolvări de nota 10.

Profesorii noștri de limba română și matematică au început să redacteze exemple care te ajută să înțelegi cum arată o rezolvare corectă, conform baremului, a cerințelor de la examenul la limba română și matematică.

Accesează categoria Evaluare Națională și vei putea citi materialele noastre de nota 10. Astfel, examenul de la sfârșitul ciclului gimnazial nu va reprezenta o problemă pentru tine.

În curând, în „Gimnaziu” vei găsi ajutor și pentru materii precum: Istorie, Geografie, Engleză, Biologie etc.