„Ghid pentru identificarea operei și scrierea unui eseu corect - Subiectul III, Bacalaureatul la română” reprezintă un material indispensabil pe care te poți baza pentru a te pregăti pentru examenul de Bacalaureat la limba și literatura română.

Atunci când vine vorba de tratarea subiectului 3, adică de redactarea eseului despre una dintre operele literare studiate, mulți elevi se încurcă și nu reușesc să își dea seama despre ce carte este vorba. Citind acest material vei elimina riscul de a te încurca la examen.

Ghidul cuprinde ordonarea cronologică a operelor literare (proza pentru Bacalaureat) și explică, pas cu pas, cum trebuie să abordezi subiectul al III-lea pentru a trata corect romanul, nuvela sau drama la care se face referire în cerință.

Trebuie să scrii despre tema și viziunea despre lume într-un text narativ studiat, aparținând lui George Călinescu sau ai de primit particularitățile de construcție a unui personaj dintr-o nuvelă studiată? Accesează ghidul nostru și vei ști despre ce anume trebuie să scrii!

Click aici pentru a citi eBook-ul acum

Review-urile utilizatorului pentru: Ghid pentru identificarea operei și scrierea unui eseu corect - Subiectul III, Bacalaureatul la română

Cel mai util pozitiv review

9 din 11 utilizatori consideră acest review util

Este foarte bine lucrat, chiar mi-a fost de mare ajutor! Multumesc!

VS.

Cel mai util negativ review

1 din 1 utilizatori consideră acest review util

9 din 11 utilizatori au găsit acest review ca fiind util:

, 02.04.2015

Este foarte bine lucrat, chiar mi-a fost de mare ajutor! Multumesc!

Scris de: Elev in clasa a 12-a

3 din 5 utilizatori au găsit acest review ca fiind util:

, 20.05.2015

De ajutor! Multumesc!

Scris de: Elev in clasa a 12-a

1 din 1 utilizatori au găsit acest review ca fiind util:

, 21.08.2016

2 din 5 utilizatori au găsit acest review ca fiind util:

, 03.06.2015

...........................