Email about my family

Referatul a fost validat de către editorii de la Liceunet.ro. Materialele Premium sunt produse de profesori pentru Liceunet.ro
  • Filologie 9
  • Limba Engleză L1

Email about my family

Chiar dacă avem telefoane, messenger, SMS-uri și Skype, email-urile rămân un aspect important al vieții din secolulul XXI, atât pentru teste și examene, cât și pentru viața de zi cu zi.Știind acest lucru, echipa Liceunet te încurajează să exersezi cum să scrii un email, aducându-ți Essay about my family ca un prim exemplu. Folosind un limbaj relaxat și având termeni abstracți sau subiectivi precum "mostly" și ”lots”, observăm că Email about my family este un email non-formal perfect pentru orice situație în care se cere să scriem un email destinat unui prieten. Descarcă Email about my family pentru a avea o lucrare de nota 10 care te poate ajuta să te obișnuiești cu formatul unui email, precum și să iei o notă de 10 la următorul test.

Fragment din text

Hello, Lynda!

I know that you are soon coming to visit me and since you will be staying at my place, I thought it would be a good idea to tell you a few things about my family.

As you already know, I live with my parents and my two siblings: Robert, my brother, and Lidia, my sister. Out of my siblings, I am the oldest. I am currently a student at Jean Monnet High School of Bucharest. My brother is 13 years old and my sister turns 10 next week. I mostly spend time with them after school is over.

My father, Bogdan, is a lawyer. He works very hard to make sure that our family has everything we need. Sometimes he even has to stay after regular working hours in order to gather intelligence for the cases he works on. I admire him greatly and he has inspired me to become a lawyer myself... Cumpărați accesul pentru a citi mai mult

Email about my family

Produsul nu are încă un review - poți fi primul care înregistrează un review.