Compunere despre prima zi de liceu

Această compunere despre emoțiile primei zile de licean a fost scrisă de către un elev de clasa a IX-a și îți poate folosi ca sursă de inspirație în cazul în care vei primi o temă similară. Compunerea a fost corect structurată și redă foarte trăirile elevului care trece într-o altă etapă a vieții, când trebuie să fie mai responsabil și să acorde o și mai mare importanță școlii.

Compunere despre prima zi de liceu

Uneori mi-e teamă să privesc înapoi către tot ce a însemnat școala, căci asta mă face să realizez tot mai mult că într-adevăr este pe punctul de a se termina… Rememorarea tuturor peripețiilor, a anumitor scene din viața clasei, a anumitor replici, presupune lacrimi, întrucât toți acești ani chiar au reprezentat perioada cea mai frumoasă a vieții mele.

Niciodată nu mi-am închipuit că ar putea fi atâ...