Bac Matematică 2017

Chiar dacă matematica este considerată a fi una dintre cele mai dificile materii, datorită complexității sale, te asigurăm că dacă înveți lecție de lecție și îți faci temele, exersând formulele primite la clasă, vei putea trece examenul de Bacalaureat la Matematică cu o notă foarte mare.

În plus, pentru a te ajuta să te pregătești temeinic pentru Examenul de Bacalaureat la Matematică din vara anului 2018, echipa Liceunet îți pune la dispoziție o multitudine de materiale, de la ghiduri care conțin teorie și exemple, la subiecte de Bacalaureat date în anii anteriori rezolvate complet și pas cu pas.

În funcție de profilul urmat, accesează Ghidul Bacalaureatului la Matematică și află ce trebuie să înveți pentru examenul din această vară:

1. Ghidul Bacalaureatului la Matematică | Profilul Mate-info
  2. Ghidul Bacalaureatului la Matematică | Profilul Științele naturii
  3. Ghidul Bacalaureatului la Matematică | Profilul Tehnologic
  4. Ghidul Bacalaureatului la Matematică | Profilul Pedagogic

Îți garantăm că dacă urmezi sfaturile echipei noastre, examenul la matematică îți va părea mult mai ușor. În plus, urmărește cu atenție rezolvarea următoarelor subiecte date în acest an:

Bac Matematică 2017 | Sesiunea august - septembrie

Bacalaureat Matematică | Mate - Info | Sesiunea August - Septembrie 2017

Bacalaureat Matematică | Tehnologic | Sesiunea August - Septembrie 2017

Bacalaureat Matematică | Științele naturii | Sesiunea August - Septembrie 2017

Bacalaureat Matematică | Pedagogic | Sesiunea August - Septembrie 2017

Bac Matematică 2017 | Sesiunea iunie - iulie

În vara acestui an, proba obligatorie a profilului din cadrul Examenului de Bacalaureat 2017 a avut loc în data de 28 iunie 2017.

Bac Matematică 2017 | Sesiunea specială

Înainte de examenul din vară, elevii olimpici au susținut o sesiune specială a examenului de Bacalaureat (27 mai – 9 iunie 2017), iar proba la matematică s-a desfășurat în data de 7 Iunie.

Echipa Liceunet va rezolva subiectele pentru toate profilurile pe care tu le poți folosi pentru a-ți testa cunoștințele acumulate și pentru a vedea ce mai trebuie să repeți pentru sesiunea iunie-iulie a Bacalaureatului la matematică.

Bac Matematică 2017 | Simulare

În acest an Simularea Examenului de Bacalaureat 2017, atât pentru elevii claselor a XI-a, cât și pentru cei ai claselor a XII-a, a avut loc în data de 16 martie 2017

Clasa a XII-a

Clasa a XI-a

Bac Matematică 2017 | Modele de subiecte rezolvate

Bac Matematică 2017 | Sesiunea august - septembrie

Sesiunea de toamnă a examenului de Bac 2017 va avea loc în data de 23 august 2017.

Urmărește această pagină după fiecare sesiune a examenului de Bacalaureat la matematică pentru a vedea ce subiecte a mai rezolvat echipa Liceunet pentru tine.

Pentru a te familiariza cu noțiunile matematice și pentru a-ți reaminti unele formule pe care trebuie să le aplici pentru a rezolva problemele de la Bacalaureat, te sfătuim să accesezi și categoria Matematică de pe Liceunet, dar și paginile Subiectul I, Subiectul II și Subiectul III.