Bac Matematică 2015 Sesiunea iunie-iulie | Subiecte rezolvate

Bacalaureatul la Matematică a avut loc în data de 1 iulie 2015. Proba E)c) are scopul de a testa cunoștințele acumulate de elevi pe parcursul anilor de liceu. Dacă după examen ai îndoieli sau nu știi exact dacă ai rezolvat corect Subiectul I, Subiectul II sau Subiectul III, poți verifica citind rezolvările redactate de profesorii noștri.

Update:

Profesorii noștri de Matematică au publicat rezolvări corecte pentru toate profilele la care s-a susținut Bacalaureatul la Matematică în data de 01.07.2015.
Accesează documentul din eBook-uri pentru o rezolvare de nota 10, care respectă baremul:

Astfel, nu va mai trebui să aștepți afișarea rezultatelor pentru a știi dacă ai rezolvat conform baremului cerințele de la Bacalaureatul la Matematică.

Iată unde vei găsi publicate rezolvările de nota 10 ale subiectelor de la Matematică:

Până la examen, te sfătuim să exersezi în continuare. Cum? Accesează ghidurile și exemplele noastre de rezolvări corecte.

Suport de studiu | Bac Matematică

Ghiduri pentru Matematică