Bacalaureat Istorie 2016 | Simulare | clasa a XI-a

Dacă ești un elev de clasa a XI-a care tocmai a susținut simularea examenului de Bacalaureat la disciplina Istorie din data de 09.03.2016, acest material este ideal pentru tine.

Îți punem la dispoziție rezolvări de nota 10 pentru toate cele trei subiecte ale simulării Bacului la Istorie (2016). Rezolvările noastre au fost redactate de profesori cu experiență, care au studiat cu atenție fiecare cerință pentru a ne asigura că-ți oferim cele mai bune răspunsurile.

Studiind cu atenție rezolvările noastre vei reuși să observi cum trebuie să formulezi un răspuns de punctaj maxim pentru fiecare cerință.

Așadar, cu ajutorul eBookului ”Bacalaureat Istorie 2016 | Simulare | clasa a XI-a” vei înțelege, printre altele:

Pentru Subiectul I - cum să identifici informația corectă din textele istorice;

Pentru Subiectul al II-lea - cum să argumentezi, pe baza unui fapt istoric relevant, o anumită informație;

Pentru Subiectul al III-lea - cum trebuie redactat un eseu de punctaj maxim și care este structura acestuia.

Cu liceunet, Bacul nu va mai reprezenta o problemă pentru tine!

Bacalaureat Istorie 2016 | Simulare | clasa a XI-a

Review-urile utilizatorilor