Urmezi filiera teoretică sau cea vocațională și te gândești ca în anul 2017 să dai în cadrul probei la alegereexamenului de Bacalaureat la fizică și ai dori să îți exersezi cunoștințele de mecanică, termodinamică, electricitate sau optică, rezolvând modelul de subiect care s-a eliberat deja?

Atunci accesează Bacalaureat Fizică | Filiera teoretică și filiera vocațională | Model de subiect 2017unde profesorii noștri de fizică ți-au pregătit atât enunțurile, cât și rezolvarea completă a modelului de subiect pentru anul 2017, la fizică, pentru elevii care urmează filiera teoretică sau filiera vocațională.

Modelul de subiect la fizică, pentru examenul de Bac din vara anului 2017 a fost publicat pe site-ul oficial al Ministerului Educației în toamna acestui an, pe 31 octombrie 2016, iar profesorii noștri ți-au rezolvat problemele de mecanică, termodinamică, electricitate și optică conform baremului oficial de la filiera teoretică și cea vocațională, așa că poți avea încredere că rezultatele acestui subiect sunt corecte.

La fel ca în anii anteriori, elevii care aleg să dea examenul de Bac la fizică au posibilitatea de a alege 2 dintre cele 4 mari arii curriculare: Mecanică, Elemente de termodinamică, Producerea și utilizarea curentului continuu și Optică, fapt pentru care profesorii noștri au împărțit acest material în 4 capitole, fiecare având rezolvarea de nota 10 a problemelor aferente Subiectului I, Subiectul II și a Subiectului III a fiecărei arii în parte, astfel fiindu-ți mai ușor să accesezi aria curriculară care te interesează.

Te sfătuim să încerci să rezolvi singur problemele de mecanică, termodinamică, electricitate sau optică ale materialului Bacalaureat Fizică | Filiera teoretică și filiera vocațională | Model de subiect 2017, iar apoi să compari ceea ce ai scris tu cu rezolvarea de nota 10 din acest eBook.

Produsul nu are încă un review - poți fi primul care înregistrează un review.