Bacalaureat Fizică | Filiera teoretică și filiera vocațională | Simulare 2016

În acest eBook vei găsi rezolvările complete ale tuturor problemelor care s-au dat la simularea de la examenul de Bacalaureat din 10 martie 2016, pentru elevii care urmează filiera teoretică - profilul real și pentru cei care urmează filiera vocațională - profilul militar.

Un subiect de tip Bac la fizică este structurat în patru capitole, însă elevii trebuie să trateze toate subiectele din două arii tematice dintre cele patru prevăzute de programă:

Fiecare capitol este structurat în următoarele părți:

• Subiectul I;
  • Subiectul II;
  • Subiectul III.

Menționăm faptul că la Subiectul I (pentru toate cele 4 arii tematice) se cere doar răspunsul corect cerinței corespunzătoare. Profesorii noștri specializați de fizică ți-ai pregătit însă și explicații sau calcule suplimentare care să motiveze alegerea răspunsului corect.

Așadar, urmărește cu atenție paginile acestui ghid pentru a vedea cum au rezolvat profesorii de fizică din cadrul echipei Liceunet problemele care s-au dat la simularea de Bac din 10 martie 2016, nu înainte de a încerca să le rezolvi singur.

Spor la rezolvarea problemelor!

Bacalaureat Fizică | Filiera teoretică și filiera vocațională | Simulare 2016

Produsul nu are încă un review - poți fi primul care înregistrează un review.