Bacalaureat Fizică | Filiera tehnologică | Simulare 2016

Acest material conține rezolvările complete și de nota 10 ale problemelor propuse pentru simularea examenului de Bac din data de 10 martie 2016, pentru elevii care urmează filiera tehnologică - profilul tehnic și profilul resurse naturale și protecția mediului.

Subiectul de tip Bacalaureat pentru fizică este structurat pe 4 capitole, conținând problemele din ariile tematice prevăzute de programă, dintre care elevii trebuie să trateze doar două arii dintre următoarele:

fiecare capitol fiind structurat în următoarele părți:

• Subiectul I;
  • Subiectul II;
  • Subiectul III.

Așadar, accesează cu încredere paginile acestui ghid pentru a vedea rezolvarea corectă a celor două arii care te interesează dintre cele patru disponibile. Profesorii de fizică din cadrul echipei Liceunet te sfătuiesc să încerci mai întâi să rezolvi singur problemele ariilor care te interesează, iar mai apoi să îți verifici rezultatele, comparându-le cu cele obținute de către aceștia.

Spor la rezolvarea problemelor și baftă la examen!

Bacalaureat Fizică | Filiera tehnologică | Simulare 2016

Produsul nu are încă un review - poți fi primul care înregistrează un review.