Bacalaureat Filosofie 2012 - Sesiunea august-septembrie

Te pregătești pentru examenul de Bacalaureat la Filosofie? Sfatul nostru este să nu te bazezi doar pe cititul materiei, ci să exersezi folosind subiectele care s-au dat în anii trecuți.

Spre exemplu, poți folosi eBook-ul numit „Bacalaureat Filosofie 2012 - Sesiunea august-septembrie” pentru a vedea ce au primit elevii la examen în sesiunea august-septembrie a anului 2012 și cum au rezolvat profesorii noștri de Filosofie fiecare cerință.

Rezolvările sunt de nota 10, respectă baremul de la Bacalaureat, iar profesorii au folosit un limbaj ușor de înțeles de către elevi.

Dacă vrei să fii sigur că vei obține nota dorită la examenul la Filosofie, te sfătuim să rezolvi singur cerințele, iar apoi să compari ceea ce ai scris tu, cu răspunsurile găsite în acest eBook. Astfel, vei știi ce anume mai trebuie să repeți până la Bacalaureat.

Spor la învățat! :)

Bacalaureat Filosofie 2012 - Sesiunea august-septembrie

Produsul nu are încă un review - poți fi primul care înregistrează un review.