Ești elev în clasa a XII-a și ai început să te pregătești pentru examenul de Bacalaureat din vara anului 2017? Ai dori să vezi cum se rezolvă modelul de subiect primit de elevii care au urmat filiera teoretică sau cea vocațională în toamna anului 2015?

Atunci accesează cu încredere eBook-ul intitulat „Bacalaureat Chimie Anorganică | Filiera teoretică și filiera vocațională | Model de subiect 2016”, pentru a vedea cum propun profesorii noștri de chimie că se rezolvă problemele de chimie anorganică date în data de 27 octombrie 2015, pentru filiera teoretică și filiera vocațională.

Acest model de subiect, asemenea altor subiecte de tip Bac pentru chimie, are următoarea structură:

• Subiectul I
    • Subiectul A
    • Subiectul B
    • Subiectul C
  • Subiectul II
    • Subiectul D
    • Subiectul E
  • Subiectul III
    • Subiectul F
    • Subiectul G1. Nivel I
    • Subiectul G2. Nicel II

Accesează cu încredere acest eBook și încearcă să rezolvi singur problemele cu molecule, atomi, proces de electroliză, construcția pilei Daniell, ecuații și reacții, entalpii molare de formare, oxizi, zinc și multe altele.

Spor la rezolvarea problemelor de chimie anorganică!

Produsul nu are încă un review - poți fi primul care înregistrează un review.