Bacalaureat Chimie Organică | Filiera teoretică și filiera vocațională | Sesiunea Iunie - Iulie 2015

Ai emoții când te gândești că se apropie examenul de Bacalaureat și va trebui să susții proba la alegere la chimie? Ai dori să mai scapi de câteva emoții și totodată să îți mai exersezi noțiunile de chimie organică asimilate pe parcursul orelor de chimie din liceu?

Atunci, te sfătuim să accesezi cu încredere acest eBook, unde vei găsi rezolvarea de nota 10 a tuturor problemelor propuse pentru subiectul de chimie organică, din cadrul examenului de Bac 2015, sesiunea iunie - iulie, filiera teoretică (pentru elevii care urmează profilul real - specializarea matematică - informatică și specializarea științele naturii) și filiera vocațională (pentru elevii care urmează profilul militar - specializarea matematică - informatică).

Menționăm faptul că această rezolvare este realizată conform baremului oficial, așa că te poți încrede în soluțiile propuse de către profesorii noștri de chimie.

EBook-ul „Bacalaureat Chimie Organică | Filierea teoretică și filiera vocațională | Sesiunea Iunie - Iulie 2015”, conține următoarele pagini:

• Subiectul I
    • Subiectul A
    • Subiectul B
    • Subiectul C
  • Subiectul II
    • Subiectul D
    • Subiectul E
  • Subiectul III
    • Subiectul F
    • Subiectul G1. Nivel I
    • Subiectul G2. Nivel II

În acest eBook vei putea vedea cum au rezolvat profesorii noștri experimentați problemele cu celuloză, compuși organici, acizi carboxilici, detergenți, tripeptide, alchene, alchine și multe altele, pe care le poți descoperi singur, citind cu mare atenție fiecare pagină a acestui material.

Așadar, accesează cu încredere eBook-ul „Bacalaureat Chimie Organică | Filierea teoretică și filiera vocațională | Sesiunea Iunie - Iulie 2015”, iar pentru a avea o pregătire cât mai bună pentru examenul de Bac din acest an, rezolvă singur problemele acestui subiect, iar mai apoi verifică-ți rezultatele cu cele obținute de către profesorii noștri de chimie.

Spor la rezolvarea problemelor și multă baftă la examen!

Produsul nu are încă un review - poți fi primul care înregistrează un review.