Te-ai gândit ca în acest an să dai examenul de Bac la chimie? Ai emoții pentru această probă și vrei să îți mai exersezi noțiunile asimilate de-a lungul anilor de liceu la chimie organică?

Pentru a te ajuta să mai scapi de emoții, profesorii noștri de chimie ți-au pregătit acest material, intitulat „Bacalaureat Chimie Organică | Filiera teoretică și filiera vocațională | Model de subiect 2015”.

În cadrul acestui material vei găsi rezolvarea corectă și realizată conform baremului oficial a modelului de subiect pregătit pentru proba la alegere, la chimie organică, pentru filiera teoretică (pentru elevii care urmează profilul real - specializarea matematică - informatică) și filiera vocațională (pentru elevii care urmează profilul militar - specializarea matematică - informatică).

Acest material este structurat, asemenea oricărui alt subiect de tip Bac la chimie, astfel:

• Subiectul I
    • Subiectul A
    • Subiectul B
    • Subiectul C
  • Subiectul II
    • Subiectul D
    • Subiectul E
  • Subiectul III
    • Subiectul F
    • Subiectul G1. Nivel I
    • Subiectul G2. Nivel II

Accesează cu încredere eBook-ul „Bacalaureat Chimie Organică | Filiera teoretică și filiera vocațională | Model de subiect 2015”, pentru a vedea rezolvarea cerințelor cu cloroform, cauciuc, denaturarea proteinelor, ecuațiile reacțiilor chimice dintre glucoză și reactivul Fehling, formula moleculară și formula de structură a unei alchene, proprietăți fizice ale amidonului și multe altele.

Te sfătuim, pentru a-ți exersa cunoștințele de chimie organică pentru examenul de Bac din această vară, să încerci să rezolvi singur cerințele acestui subiect, iar mai apoi să îți verifici rezultatele cu cele obținute de către profesorii noștri de chimie.

Spor la rezolvarea problemelor și multă baftă la examen!

Produsul nu are încă un review - poți fi primul care înregistrează un review.