Argumentative essay: The use of smartphones among kids

„The use of smartphones among kids | Essay” reprezintă un eseu argumentativ în limba engleză creat de un elev de clasa a 10-a. Citește cele 3 argumente oferite de elev pentru a ști cum ar trebui să redactezi propria ta lucrare de acest fel.

Sfatul nostru este să nu copiezi materialul, ci să observi structura și limbajul folosit, iar apoi să scrii textul tău argumentativ despre folosirea telefoanelor mobile.

Argumentative essay: The use of smartphones among kids

It is certainly true that kids nowadays tend to spend way too much time on their cellphones, especially if their phones have internet connection. Therefore, smartphones could be a distraction from school, and quality time spent with friends...